Esencialne Zmesy

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlžky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín a plodo. Môžu byť silne a krásne voňajuce. 

Ak ste niekedy mali potešenie z vône čerstvo nakrájanej mäty, zažili ste aromatickú kvalitu esenciálnych olejov. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojovať zmysly, či vyvolať silný emocionálny zážitok. Použitie esenciálnych olejov však ide ďaleko za hranice použitia ich vôni. 

Sú životadarnou krvou rastliny. Chránia ju pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami. Oleje sa získavajú parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote alebo lisovaním za studena. Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia po celú domu zdokumentovane histórie. Používali ich Egypťania, Gréci, Rimania, ľudia v stredoveku a v modernej dobe ich znovuobjavil v roku 1937 franzúzsky chemik Rene-Marice Gattefosse.

NAJPOUŽÍVANEJŠIE OLEJE

APLIKÁCIA OLEJOV

Esenciálne oleje je možné použiť pri širokej škále aplikovania pre podporu emočného aj fyzického zdravia. Máme na výber k použitiu jednotlivé základné oleje alebo už navrhnuté efektné olejové zmesy. Esenciálne oleje najvyššej kvality doTERRA je možné aplikovať jednám z troch spôsobov: aromaticky, masážne alebo vnútorným použitím podobne ako pri potravinových doplnkoch. 

AROMATICKY

Použite difuzer, aby ste rozptýlili esenciálny olej do vzduchu alebo si dajte 1-2 kvapky do dlaní, pošúchajte dlane a priložte k nosu a inhalujte.

MASÁŽNE

Použite niekoľko kvapiek priamo na kožu aj s podkladovým olejom (napríklad frakcionovaným kokosovým) a vmasírujte do pokožky.

VNÚTORNE

Dajte 1 kvapku priamo pod jazyk, namiešajte 1-2 kvapky do pohára s vodou alebo dajte do prázdnej želatínovej kapsule.

Používanie esenciálnych olejov je veľmi intuitívne a zmenia a spríjemnia Vám život. Vďaka jednoduchosti ich použitia ich bude vedieť používať celá vaša rodina. Esenciálne oleje sú prirodzene bezpečné a keď sa používajú podľa pokynov majú len málo nežiadúcich účinkov (ak vôbec nejaké). Esenciálne oleje sú silno koncentrované nemajú sa dávať do očí, zvukovodov alebo priamo na sliznice. Pri výskyte začervenania alebo podráždenia pri lokálnom použití sa na uvedené miesto aplikuje rastlinný olej (doTERRA má k dispozícii frakcionovaný kokosový olej). Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom poraďte sa pred použitím esenciálnych olejov so svojim lekárom.

Ďalším veľmi účinným spôsobom aplikácie esenciálnych olejov je spravenie AromaTouch masáže s použitím esenciálnych olejov a olejových zmesí doTERRA: Balance, Levanduľa, Melaleuca (Čajovník), On Guard, AromaTouch, DeepBlue, Divoký pomaranč, Peppermint.